Półkolonie zimowe zorganizowane były w dniach 14.02. - 18.02.2022r. w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Łódzkiej 5/7 dla uczniów naszej szkoły.

Zajęcia zorganizowane zostały dla 30 uczestników. Pracę grupy koordynowało 2 wychowawców
i kierownik półkolonii. Harmonogram półkolonii pt. „Z nami nie ma nudy” został zaplanowany i zorganizowany z uwzględnieniem obowiązujących procedur bezpieczeństwa, regulaminu oraz przepisów bhp i zainteresowań uczniów.

W tym roku półkolonie zimowe w naszej szkole odbyły się pod hasłem „Z nami nie ma nudy!”  i rzeczywiście, przez cały tydzień nie nudziliśmy się. Poniedziałek był najspokojniejszym dniem, w którym się spotkaliśmy i poznaliśmy w nowych grupach, z wychowawcami. Panie otworzyły worek z pomysłami, z którego wysypały się liczne gry i zabawy integracyjne, planszowe, ruchowe. Mogliśmy też rysować i malować swoje ulubione zagadnienia. Niektórzy sięgali po klocki, zabawki oraz inne swoje ulubione przedmioty. Byliśmy również na spacerze, ale niestety nie doczekaliśmy się śniegu.

We wtorek po wspólnym śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę do Łodzi do kina Cinema City. Obejrzeliśmy film animowany „Kot w butach”. Wszystkim się bardzo podobało, no i popcorn smakował wybornie. Po powrocie do szkoły tworzyliśmy prace plastyczne z wizerunkiem kota w butach i pozostałych bohaterów. Stworzyliśmy wspólną galerię naszych prac, aby każdy mógł je podziwiać.

Środa była najbardziej kreatywnym dniem podczas półkolonii. Gościliśmy u nas p. Karolinę, która poprowadziła dla nas warsztaty plastyczno – techniczne. Każdy zrobił swój autorski album, pamiętnik, notes na notatki i złote myśli. Prace obfitowały w kolory, naklejki, dekoracje i szalone pomysły autora. Następnie wraz z wychowawczyniami tworzyliśmy maski karnawałowe.

Kolejny dzień naszego kolonijnego szaleństwa odbył się na wyjeździe do Michałówki w Wodzieradach. Byliśmy gośćmi w zagrodzie zwierząt, takich jak: kuce, alpaki, koziołek, kury ozdobne, gęsi. Mieliśmy też wyjątkową okazję własnoręcznie wytworzyć mydełka glicerynowe i figurki z gliny. Ci odważniejsi próbowali swoich sił przy kole garncarskim.

Ostatni dzień naszej przygody na półkoloniach przebiegł bardzo aktywnie i ciekawie. Poranek spędziliśmy przy wspólnym śniadaniu podejmując bardzo ważny temat dotyczący zdrowego odżywiania, aktywności sportowych, diety itp. Każdy z nas przygotował zdrową zawartość śniadaniówki, częstowaliśmy się nawzajem, inspirowaliśmy pomysłami na smaczne i zdrowe śniadanie. Ależ to była biesiada! Następnie gościliśmy p. Mirosława, który przeprowadził dla nas warsztaty taneczne. Końcówkę dnia uatrakcyjniła nam p. Małgorzata z warsztatami plastycznymi. Każdy z nas wyszedł z wielką torbą przepięknie, ciekawie i własnoręcznie ozdobioną, w której mogliśmy schować wszystkie skarby, prace, podarki z całego tygodnia niezwykłych półkolonii.