Tworzymy Kulture Szacunku w Sieci

6. lutego 2018 w ponad 100 krajach na całym świecie był obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie organizowane pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” ma zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego Internetu.

W Polsce organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są również firmy Multimediawszkole.pl oraz Facebook.

Tradycyjnie nasza szkoła przygotowała szereg działań z tej okazji. W związku z okresem ferii zimowych obchody Dnia Bezpiecznego Internetu zostały przesunięte na tydzień 19-23 lutego. Podczas całego tygodnia zajęć w naszej szkole zostaną przeprowadzone następujące działania:
Na informatyce oraz lekcjach wychowawczych będą omawiane wielorakie typy zagrożeń i profilaktyka działań.
Zostanie zorganizowany konkurs na szkolnej platformie e-learning poświęcony bezpieczeństwu w sieci Internet.
Uczniowie zaprezentują swoją artystyczną wizję sieci Internet. Prace plastyczne będą stanowić element dekoracji szkolnej.