W dniu 20.05 dzieci z oddziału Ob wzięły udział w spotkaniu z policją z Zespołu ds Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe.

Uczniowie wzięli udział w edukacyjnej zabawie „Ruch uliczny”. Podczas zabawy przedszkolaki wcielały się w rolę policjantów i samochodów. Ponadto mundurowi wyjaśnili, jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

Dzieci miały okazję poznać umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy policjanta oraz zobaczyć radiowóz i motocykl policyjny. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły podziękowanie.

Martyna Wróblewska, Magdalena Lotka