3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Przedszkolaki z grupy 0a rozmawiały na temat tego kto to jest osoba niepełnosprawna. Na podstawie fragmentu książki M. Krajewskiej "Mój młodszy brat" dzieci poznały rodzaje niepełnosprawności oraz ich przyczyny. Na podstawie ilustracji dzieci dowiedziały się z jakimi barierami spotykają się osoby z różnymi niepełnosprawnościami i w jaki sposób możemy takiej osobie pomóc w przezwyciężaniu tych potrzeb oraz jak należy się zachować w kontakcie z osobą niepełnosprawną, żeby nie sprawić jej przykrości. Na podstawie filmu dzieci poznały podstawowe słowa w języku migowym – dzień dobry, do widzenia, przepraszam, gdzie, ile, nazwy zwierząt itp. Przedszkolaki zamieniały się w osoby niewidome pokonując w parach tor przeszkód - jedna osoba szła z zamkniętymi oczami, druga ją ostrożnie prowadziła. Kalambury ukazało problemy osób niesłyszących, dzieci odgadywały również słowa z ruchu ust. Najwięcej radości i jednocześnie trudności przyniosło ostatnie zadanie – malowanie bez użycia rąk – stopami, ustami. W ten sposób dzieci zamieniły się w osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Takie zajęcia połączone z udziałem w programie filmowych spotkań Edukacji Włączającej On-line pozwalają na poszerzanie świadomości i poziomu wiedzy na temat osób niepełnosprawnych.

W dniu 25 listopada 2021 r., grupa 0p1 uczciła Dzień Pluszowego Misia. w tym wesołym dniu, na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. dzieci poznały historię powstania pluszaków. śpiewały i interpretowały ruchem "misiowe" piosenki i wiersze. Przedszkolaki mogły również wykazać się sprawnością podczas wykonywania "misiowych" konkurencji i zadań. Przy dźwiękach piosenki pt. "Misio Mniam Mniam" nakarmiły  niedźwiadka leśnymi owocami oraz złowionymi rybkami. Po południu, przedszkolaki obejrzały kultową, polską dobranockę "Miś Uszatek". Pamiątkowe zdjęcia w "misiowej" foto-budce zakończyły naszą imprezę.
Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechów, radości ze wspólnej zabawy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w grupie OP odbyło się 25 czerwca.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia występu pt."To już wiemy, to umiemy". Dzieci w formie muzycznej zaprezentowały wybrane umiejętności oraz wiedzę, którą zdobyły w ciągu roku szkolnego. Przedszkolaki powitały wakacje utworem "Lato na wakacjach" i wyruszyły w letnią podróż "Pociągiem pośpiesznym".

Wszystkim starszym i młodszym życzymy udanych, bezpiecznych oraz dłuuuuuuuuuugich wakacji!

Wychowawczynie Oddziału OP.

Wszyscy wiemy, że warto pomagać, ale nie wszyscy przechodzą do działania jak dzieci z klasy 1c, 1d i 2c, które bezinteresownie postanowiły pomóc bezpańskim zwierzętom z Kliniki Weterynaryjnej Braci Mniejszych w Konstantynowie Łódzkim. Dzięki naszym dzieciom zwierzęta będą miały nie tylko co jeść, ale także będą mogły leżeć na świeżych kocykach i pobawić się nowymi zabawkami. Po raz kolejny okazało się, że młodsze dzieci mają wielkie serca!

Ostatni tydzień upłynął nam pod hasłem prehistorii i dinozaurów. W sali przedszkolnej pojawił się specjalny kącik, gdzie dzieci mogły w dowolnej chwili przejrzeć książki, albumy o tej tematyce, jak również kącik z figurkami dinozaurów, które często towarzyszyły dzieciom w trakcie zabaw dowolnych. Przedszkolaki w trakcie zajęć dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z dinozaurami, poznały wiele ich gatunków oraz nazw, dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły. Dzieci w trakcie zajęć zamieniły się w paleontologów, którzy odkrywali szczątki dinozaurów. Kolejną aktywnością było odciskanie figurek dinozaurów w masie solnej. Odkodowaliśmy dinozaura na macie do kodowania układając według instrukcji zielone kwadraty oraz w naszych kartach pracy kolorując pola według oznaczeń. Przedszkolaki wykonały również wiele ciekawych prac plastyczno - technicznych, a ostatniego dnia wykorzystując rolki po papierze układały szkielety dinozaurów.