W miniony piątek, 23 września, dzieci z zerówek oraz klasy 2b i 2c odwiedziły Sady Klemensa – Rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku. Miejsce, w którym główną rolę gra natura wraz ze wszystkimi swoimi atutami, od razu przypadło dzieciom do gustu. Możliwość tak bliskiego obcowania z przyrodą, zgłębienia jej największych tajemnic, to coś, czego dzieciom żyjącym na co dzień w mieście z całą pewnością brakowało. Wizyta w tym miejscu, to lekcja biologii w specjalnym wydaniu, z której wszyscy wyszli zadowoleni. Nie zabrakło też czasu na zabawę i zwiedzanie tego terenu, który zdaje się nie mieć końca. W drodze powrotnej wszyscy zgodnie stwierdzili, że trzeba tu wrócić za rok!

Wychowawcy

Drodzy rodzice!!!

W roku szkolnym 2022/2023 przedszkolaki z oddziału 0B naszej szkoły będą brały udział w następujących projektach edukacyjnych:

- Ogólnopolski projekt edukacyjny „Zabawa sztuką”odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych (tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia, ceramika, wzornictwo itd.).

Czy sztuka to trudna i nudna tematyka dla dzieci?

Nie, pod warunkiem, że się nią bawimy.

Nie skupiajmy się na tytułach czy trudnych nazwiskach, oswajajmy dzieci z dziełami, otaczajmy reprodukcjami, wzbudzajmy ich ciekawość.

- „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz szkół podstawowych poświęcony tematyce ekologicznej.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W tym roku dzieci wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Wychowawczynie oddziału:  0B Martyna Wróblewska Izabela Pawlaczyk

15 września w oddziale 0B obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.  Był to czas rozwijania kreatywności i talentów dzieci. W ciągu dnia obejrzeliśmy film „the Dot, czyli kropka” oraz wykonaliśmy rysunki dorysowując własne pomysły do przyklejonych wcześniej kolorowych kół. Układaliśmy także obrazki z wyciętych kół różnej wielkości. Powstały przepiękne dzieła, zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej.
Wychowawczynie grupy 0B
Martyna Wróblewska, Izabela Pawlaczyk

W dniu 20.05 dzieci z oddziału Ob wzięły udział w spotkaniu z policją z Zespołu ds Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe.

Uczniowie wzięli udział w edukacyjnej zabawie „Ruch uliczny”. Podczas zabawy przedszkolaki wcielały się w rolę policjantów i samochodów. Ponadto mundurowi wyjaśnili, jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

Dzieci miały okazję poznać umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy policjanta oraz zobaczyć radiowóz i motocykl policyjny. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły podziękowanie.

Martyna Wróblewska, Magdalena Lotka

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie najmłodszych klas mieli okazję poznać tradycje i zabawy towarzyszące obchodom Świąt Wielkiej Nocy w krajach anglojęzycznych. Z wielkim entuzjazmem i radością na twarzy dzieci szukały ukrytych jajeczek w eko pracowni „Pod chmurką”. Zwyczaj zbierania jajeczek do koszyczków jest nieodłącznych elementem tradycji wielkanocnych w krajach anglojęzycznych w szczególności wśród najmłodszych. Wielu emocji dostarczyła kolejna zabawa - Egg Rolling polegająca na toczeniu jajka przy pomocy drewnianej łyżki. Warto podkreślić, że co roku takie zabawy odbywają się w Białym Domu z udziałem Prezydenta Stanów Zjednoczonych.  To była świetna okazja do poszerzenia słownictwa związanego z tematyką Świąt Wielkiej Nocy oraz genezą tradycji i obyczajów. Nie zabrakło dobrej zabawy, a wysiłki naszych najmłodszych zostały nagrodzone. Wyjątkowym gościem, przybyłym na tę okazję, był królik Fluffy. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy VIIb za przygotowanie merytoryczne i logistyczne całego przedsięwzięcia oraz Pani Justynie Grzybek za wsparcie techniczne.

HAPPY EASTER EVERYONE!

Nauczyciele języka angielskiego.

Klasy I-III w budynku przy Łódzkiej 5/7 przyłączyły się do akcji "Dzień bez plecaka". Środa 6 kwietnia 2022 r. była dniem, w którym uczniowie mogli przyjść do szkoły bez plecaków. To nie znaczy, że bez książek i zeszytów, bo te mieli przynieść w czymkolwiek, co mogłoby zastąpić plecak. Dzień bez plecaka okazał się udany, wielu uczniów się do niego przyłączyło. Uczniowie pokazali swoją kreatywność i pomysłowość w temacie - i zamiast plecaków, wykorzystali m.in. walizki, koszyki, wózek dla lalek, czy klatkę dla kota, a nawet pokrowiec na gitarę!