11.maja 2019r. w Konstantynowie Łódzkim w parku na placu Wolności odbył się jeden z największych festiwali rododendronów w Polsce „Festiwal Rododendronów – kwitnący Konstantynów Łódzki”. Uczniowie z klas: IV a ,IV b, V a, V b i VI-ej  naszej szkoły w raz z opiekunem uczestniczyli w tym wydarzeniu. Mieli okazję podziwiać piękno kilkuset rododendronów i azalii z 50-ciu różnych odmian.

Uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha. W ramach warsztatów samodzielnie pod okiem fachowców sadzili w doniczkach borówkę amerykańską. Swoją sadzonkę otrzymali do domu w raz z instrukcją jej pielęgnacji. Niektórzy uczniowie chętnie uczestniczyli również  w plenerowej pracowni malarskiej prowadzonej przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz w warsztatach papieroplastyki ludowej prowadzonych przez Zespół Ludowy Niesięcin.

Całości wydarzenia dopełniały koncert muzyki klasycznej i filmowej w wykonaniu konstantynowianek: Karoliny Nowosielskiej i Anny Wereckiej – Gryć.

Brawo kochani!!!