Z okazji 80 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego reprezentanci klasy V b wykonali dekorację związaną z największym fenomenem stworzeniem Służby Zwycięstwu Polski, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu.

Uczniowie wraz z rodzicami stworzyli dekorację upamiętniającą to wydarzenie, aby dać wyraz swojej aprobaty wobec  najliczniejszej młodzieżowej organizacji konspiracyjnej, odwołującej się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej. Harcerze i harcerki zgrupowani w »Szarych Szeregach«  w różnoraki sposób i w różnorodnej formie stawiali opór okupantowi. Z przedwojennych organizacji harcerskich pochodzili najdzielniejsi żołnierze Armii Krajowej. Ich heroizm i niezwykłą odwagę sportretował Aleksander Kamiński w »Kamieniach na szaniec«,   Organizacje oraz stowarzyszenia harcerskie w istotny sposób wspierają rozwój i wychowanie. Uczą wierności wartościom i ideałom, pomagają kształtować postawy obywatelskie i prospołeczne - napisał w liście rozesłanym do szkół w całym kraju minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Z okazji rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów dzień 27 września obchodzony jest, jako Dzień Polskiego Państwa Podziemnego.