„Świąteczna nowina dla Seniora”

W dniu 11 grudnia uczniowie klas II-VII z obu budynków naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy Domu Seniora przy ul. Łódzkiej w Konstantynowie.

To nasza druga wizyta w tej placówce. Pięć lat temu najmłodsi uczniowie z klasy „0” przybyli tu z przedstawieniem noworocznym. Teraz, jako czwartoklasiści, przygotowali karty z życzeniami świątecznymi. Dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały świąteczne anioły. Koło wokalne pięknie i wzruszająco zaprezentowało kolędy i pastorałki. Seniorzy włączyli się do wspólnego kolędowania, a na koniec spotkania otrzymali od „Iskierek” świąteczne upominki. Nie zapomnieliśmy o Seniorach, którzy osobiście nie mogli uczestniczyć w spotkaniu. Wysłannicy głoszący wesołą nowinę odwiedzili ich w pokojach śpiewając kolędę „Dzisiaj
w Betlejem”.

W realizację projektu, w ramach akcji MEN „Razem na święta” , zaangażowali się nauczyciele całej szkoły, w szczególności nauczyciele świetlicy, p. Agnieszka Kapuścińska, p. Joanna Tarała, opiekun koła wokalnego, p. Iwona Starkowska oraz nauczycielka języka polskiego, p. Małgorzata Funkowicz-Krata.

Należy podkreślić, że głównym celem wizyty w Domu Seniora było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie potrzebujących.

Małgorzata Winiarczyk