Zgodnie z tradycją w kościele pw. Narodzenia NMP dnia 13.09.2020 r. odbyła się dziękczynna Msza święta z okazji obchodzonego uroczyście Święta Plonów , którą celebrował metropolita łódzki ks. arcybiskup Grzegorz Ryś. Przybyły na nią gospodynie w tradycyjnych ludowych strojach, by na ręce duchownych i włodarzy miasta przekazać okazałe wieńce wyplecione z kłosów zbóż oraz bochny chleba wypieczone z tegorocznej mąki. 

Burmistrz Robert Jakubowski wręczył arcybiskupowi podarunek od wszystkich mieszkańców naszego miasta, który ufundowali konstantynowscy przedsiębiorcy. Nawiązując do jubileuszu miasta i jego historii, burmistrz wspomniał założyciela Konstantynowa Łódzkiego - Mikołaja Krzywiec Okołowicza (herbu Ostoja), ale przede wszystkim podkreślił znaczenie lokalnej wspólnoty. Uroczyste podsumowanie tegorocznego trudu rolników, sadowników, ogrodników, hodowców i pszczelarzy dopełnił krótki koncert Ludowego Zespołu Niesięcin, który po dożynkowej uroczystości, wykonał na skwerze pl. Kościuszki kilka tradycyjnych utworów ludowych ( za portalem miasta Konstantynów Łódzki)

Uczniowie z naszej szkoły wraz z rodzicami uczestniczyli tego dnia w celebracji Święta Plonów i 190 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu, przepięknie ubrani w stylizowane stroje ludowe, częstując przybyłych gości chlebem z solą i miodem. Wysłuchaliśmy również mini koncertu skrzypcowego w wykonaniu Amelii Makowskiej z klasy II c na skwerze przed kościołem. Ten dzień zapamiętamy, bo był nie tylko słoneczny, ale i pełen kolorów ziemi oraz zapachu zbóż i chleba. Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali zarówno szkołę, jak i wsparli w organizacji całości przedsięwzięcia Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Dziękujemy im za to!!! Dziękujemy za cudowne chwile uczniom, jak i samym drogim rodzicom w szczególności p. Makowskiej p. E. Rumowicz, p. K. Kapuściak,  p. Kowalczyk, p. Milczarek i wszystkim mamom przybyłym na uroczystości za uśmiech i radość. Już dzisiaj czekamy na kolejne takie prezentacje związane ze zwyczajami i naszą tradycją kulturową.