Do 18 września można głosować na projekt, który może być realizowany w Konstantynowie Łódzkim: „Anna Burdówna – na harcerskim szlaku”- EPA10.

Projekt skierowany do młodzieży, a także innych mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego i powiatu pabianickiego. Jego celem jest zapoznanie społeczności z postawą i działalnością harcmistrzyni Anny Burdówny – bohaterskiej nauczycielki, która w 1932 roku założyła I Drużynę Harcerską w Konstantynowie, w roku 1938 oddelegowana została do pracy w Szkole Polskiej Gdańskiej Macierzy, więźniarki nazwanej „Aniołem z Ravensbruck” i harcerki konspiracyjnej drużyny obozowej „Mury”. Zakres działań: zorganizowanie Izby Pamięci poświęconej nauczycielce w Szkole Podstawowej nr 2; opracowanie i wydanie broszury biograficznej, umieszczenie tablicy pamiątkowej w szkole, nawiązanie kontaktu ze Stowarzyszeniem Rodzin Ravensbruck i udział młodzieży w zjeździe na Jasnej Górze, poznanie przez młodzież pamiątek zgromadzonych w Muzeum Harcerstwa Polskiego w Warszawie, jego zwiedzanie, konkurs dla klas VII, VIII „Chcę Pani powiedzieć, Pani Anno...”, nawiązanie współpracy z Gminą Trąbki Wielkie, konferencja podsumowująca.

KARTA DO GŁOSOWANIA - należy ją pobrać na stronie https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/