Wyjątkowa lekcja w ramach projektu "Konstantynów Łódzki dla Niepodległej # Wiktoria 1920". 30 września 2020 r. do młodzieży z KCPR przyjedzie grupa rekonstrukcyjna, która  w atrakcyjny sposób przybliży historię lat dwudziestych XX wieku. Dzięki takiej "żywej lekcji" łatwiej będzie można zapamiętać daty i wydarzenia z # Wiktorii 1920. Wśród prowadzących rekonstrukcję znajdą się specjaliści, historycy oraz badacze dziejów Łodzi z okresu I wojny światowej. W ramach rekonstrukcji zaplanowano także współpracę z Łódzkim Centrum Filmowym - wypożyczenie strojów z epoki. Dzieci będą mogły je przymierzać, pozować do zdjęć i dodatkowo zostanie wykonana profesjonalna stylizacja oraz charakteryzacja. Grupa artystyczna z naszej szkoły, rownież weźmie udział w tym szczególnym wydarzeniu, dokumentując projekt w formie zdjęć i prezentacji multimedialnej. Mural, który został stworzony przez nasze uczennice w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury o tej samej tematyce, zachwyca swym rozmachem do dzisiaj. Więc czekamy z niecierpliwością na kolejne odsłony projektu, A, jest on wyjątkowy ze względu na rozbudowaną formułę edukacyjno - artystyczną i dzięki swym walorom został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej # wiktoria 1920" (informacja Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim).