W ramach projektu "Konstantynów Łódzki dla Niepodległej #wiktoria 1920" 30 września 2020 r. podopieczni Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii z udziałem przybyłej grupy rekonstrukcyjnej. Dzieci mogły dowiedzieć się o wydarzeniach historycznych sprzed 100 lat, zobaczyć i przymierzyć stroje z epoki i obejrzeć repliki używanej wtedy broni i nakryć głowy żołnierzy. Warsztaty z rekonstrukcji prowadziła prof. UŁ. p. Jolanta Daszyńska.  Charakteryzację i stylizację fryzur oraz strojów były wykonane przez profesjonalistę. Uczennice z klasy VII b Ania i Zuzia z naszej szkoły, również poznały pracę stylisty oraz wykonały dokumentację zdjęciową całego wydarzenia dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2022 w ramach Programu dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920". Rekonstrukcja  historyczna to doskonała forma wizualizacji i edukacji dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Warto było aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu, które na długo zostanie w naszej pamięci i wyobraźni.Powstało mnóstwo ciekawych zdjęć i film ilustrujący historyczne przeobrażenia.