Udział uczniów w projekcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Konstantynów Łódzki dla Niepodległej # wiktoria 1920" Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Kultury i Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w zorganizowanych konkursach na "Znaczek i Pocztówkę dla Marszałka" oraz "Makietę pomnika Józefa Piłsudskiego", zaowocował wspaniałymi nagrodami dla naszych podopiecznych. Doceniono pomysłowość i walory artystyczne wykonanych prac, a także przekaz symboliczny zawarty w odpowiedniej formie i kolorystyce. Wystawę aktualnie w formie cyfrowej on - line można obejrzeć na stronach facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów i pomysłodawców projektu! Dziękujemy również naszym wspaniałym uczniom i rodzicom, za tak liczny udział w realizacji konkursów, zwłaszcza makiet! Szczególne podziękowania kierujemy do klasy VII b i wychowawczyni p. Moniki Śnieguckiej, której uczniowie wykonali prace przestrzenne na najwyższym poziomie formalnym (użyte techniki i materiały) i o wysokich walorach artystycznych i estetycznych. Cieszymy się z okolicznościowych dyplomów i nagród, a także ogromnej ilości Laureatów! W związku z pandemią i zachowaniem bezpieczeństwa, organizatorzy uroczyste podsumowanie przenieśli do wirtualnej przestrzeni na swoje strony internetowe. Udostępniamy imienne dyplomy, aby pokazać, że każdy może, że dla każdego z nas sprawy Niepodległej są ważne i istotne. Pamięć o autorytetach i najważniejszych postaciach historii naszej ojczyzny, może stać się inspiracją do tworzenia.

Brawa Kochani uczniowie! Brawa Kochani rodzice! WPC