Gratulacje dla młodych artystów w świątecznej atmosferze

Tuż przed świętami młodzi konstantynowianie wyróżnieni zostali stypendiami artystycznymi. Nagrody otrzymali uczniowie zajmujący się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i promocją kultury. Wszyscy mają znaczące osiągnięcia w promocji i działaniu na rzecz gminy Konstantynów Łódzki.

Wyróżnieni uczniowie to laureaci bądź finaliści międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich oraz powiatowych konkursów i przeglądów. Sukcesy odnosili w konkursach plastycznych, recytatorskich, ekologicznych, czy też wiedzy o kulturze. Niektóre dzieci brały udział w tworzeniu muralu czy plenerze malarskim. Wszystkie swoim talentem znakomicie promują Konstantynów Łódzki w regionie i Polsce.

Dla burmistrza Roberta Jakubowskiego spotkanie stało się okazją do przekazania gratulacji młodym artystom, ich rodzicom i instruktorom, ale także złożenia życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 2020.

Stypendia artystyczne Burmistrza Miasta Konstantynowa Łódzkiego otrzymali następujący uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi:

1. Oliwia Gańczarczyk kl. VII b - finalistka wojewódzkiego konkursu z wiedzy o sztuce, działalność twórcza

2. Klaudia Bujnowicz kl. VII b - finalistka wojewódzkiego konkursu z wiedzy o sztuce, działalność twórcza

3. Antonina Grek kl. VII b - promocja miasta i działalność artystyczna, tytuł laureata w konkursach miejskich i ogólnopolskich

4. Klaudia Łukaszewska kl. VI b - promocja miasta i działalność artystyczna, tytuł finalisty w konkursach miejskich i ogólnopolskich

(Za Portalem Samorządowym Miasta Konstantynowa Łódzkiego)

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym przez burmistrza stypendium artystycznym i cieszymy się, że tak wielu naszych uczniów bierze udział w zarówno w konkursach z wiedzy o sztuce, jak i w promocji naszego miasta na forum międzynarodowym, czy ogólnopolskim. Cieszy fakt, iż aktywność twórcza wykracza daleko poza mury naszej szkoły - udział w projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, czy Miejskiego Ośrodka Kultury. Wartość tych artystycznych działań jest miarą zaangażowania również rodziców naszych uczniów, którzy wspierają na każdym kroku swoje dzieci. Tym bardziej miło nam poinformować, że nagrodę za wspieranie działań edukacyjno - kulturalnych Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim z rąk Pani Dyrektor Leny Podsiadła otrzymała Pani Ewa Rumowicz w trakcie podsumowania konkursu miejskiego pt. "Już Anieli przylecieli" na Placu Kościuszki 20.12.2020 r. Ten rok jest trudny, ale nasi uczniowie i ich rodzice wspaniali!

Dziękujemy wszystkim życząc zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia  2020.