Festiwal Rododendronów i Dzień Dziecka stały się wydarzeniami miejskimi, które na długo pozostaną w naszej pamięci, a Plac Wolności miejscem spotkania artystycznych talentów . Te dwa dni 29 i 30.05.2021 to barwne widowiska plenerowe pełne niespodzianek dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Nazwa "Kwitnący Konstantynów Łódzki" w zupełności oddaje walory przedsięwzięcia skierowanego do osób zarówno tych najmłodszych, jak starszych zainteresowanych działaniami twórczymi. Dzieci i młodzież z naszej szkoły wzięły udział w działaniach plenerowych i malowały kompozycje tematyczne - wielobarwne kwiaty rododendronów. Wszyscy spisali się na medal oddając w swych pracach klimat panujący tego dnia w naszych sercach. Działania plenerowe to malowanie na sztalugach, taniec i śpiew, a więc wszystkie praktycznie dziedziny artystyczne dzięki, którym możemy się być bliżej sztuki i naszej narodowej kultury.