11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy zarówno szkolną prezentacją słowno muzyczną, jak również uczestnicząc w konkursach plastycznych. Godło państwowe, flaga  hymn oraz postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego stały się inspiracją do wykonania przepięknych i pomysłowych kompozycji, które wzięły udział w II edycji Konkursu Miejskiego pn. "Kartka patriotyczna". Organizator przedsięwzięcia Miejski Ośrodek Kultury dokonał wyboru prac, a nagrody na placu Kościuszki w trakcie uroczystości miejskich wręczył burmistrz miasta Robert Jakubowski. Miło nam poinformować, iż nagrody w poszczególnych kategoriach zdobyły następujące uczennice:

Kat. II - Bianka Lepczyńska kl. IV b

Kat. III - Milena Dworzyńska-Frydrych kl. V b

Kat. IV - Natalia Markowska kl. VII b

Cieszymy się bardzo. Gratulacje i brawa dla Was!

Szkolna "Grupa artystyczna" w strojach ludowych wzięła udział również w prezentacjach miejskich obchodów święta śpiewając pieśni patriotyczne i tańcząc poloneza razem z Zespołem "Niesięcin". Wielopokoleniowość i tradycja to podstawy wartościujące naszą Kulturę. Brawa dla Martyny, Zosi, Angeliny, Łucji, Leny i Weroniki za wspaniały występ i pokaz umiejętności oraz talentów na forum miasta. Pani Dyrektor MOK Lenie Podsiadła dziękujemy za zaufanie i wiarę w umiejętności młodzieży oraz Serce.