Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat niesie ze sobą szereg korzyści. Dzieci posiadają naturalną zdolność nauki języków obcych i w przeciągu kilku lat są w stanie nabrać płynności w porozumiewaniu się w języku obcym. Jednym z najważniejszych celów zajęć z języka angielskiego jest rozwijanie u dzieci motywacji do nauki języka oraz sprawienie, by nauka stanowiła źródło przyjemności. Ważne jest zapewnienie dzieciom komfortu i poczucia bezpieczeństwa językowego i psychicznego. 

Podczas lekcji korzystamy z kursu New English Adventure. W kursie tym pojawiają się znane i bardzo lubiane przez najmłodszych postacie z animowanych filmów studia Disney Pixar. Uczniowie zostają zapoznani z językiem poprzez różnorodność zagadnień dobranych tematycznie do odpowiedniego etapu ich rozwoju. W trakcie kolejnych zajęć uczniowie posługują się nowym słownictwem i mają świadomość nabytej wiedzy. 

Metody stosowane podczas lekcji oparte są na takich samych zasadach jak nauka języka ojczystego. Nauczyciel jest fizycznie zaangażowany podczas lekcji, pokazuje, demonstruje. Dzięki temu dziecko odpowiada w sposób naturalny. Zintegrowanie ruchu z nauką języka sprawia, że dzieci są entuzjastycznie nastawione do nowych rzeczy oraz, że są mniej nieśmiałe czy niezdecydowane. 

Nauczanie dzieci w młodszym wieku szkolnym może przynosić ogromne sukcesy językowe oraz sprawić, że nauka języka w latach następnych będzie szybsza i bardziej aktywna. 

Nauczyciel języka angielskiego p. Aleksandra Klimczak-Cyganek.