Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 klasy "O" i I-III wzięli udział w nowatorskich warsztatach pn."Op-art" poprowadzonych w ramach programu "Na dobry początek" - 2021 Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim dofinansowanego przez Fundację BGK. W ramach projektu odbyły się bezpłatne warsztaty artystyczne z zakresu optical – art, kierunku w sztuce, którego zadaniem jest oddziaływanie na oko widza, wywołujące wrażenie głębi i ruchu. Zróżnicowane formy i  poziom trudności ćwiczeń pozwoliły na wszechstronną stymulację percepcji wzrokowej u dzieci. Na warsztatach wykorzystano pomoce dydaktyczne ilustrujące zjawisko iluzji optycznej. Każdy uczestnik mógł wykonać swoje dzieło op-artu, a cała grupa w trakcie warsztatu miała możliwość zabawy i jednocześnie edukacji w zakresie sztuki współczesnej. Młodsze dzieci malowały prace pastelami żelowymi z wykorzystanie filcu samoprzylepnego, jako dekoru.  Starsi skupili się na wykorzystaniu op-artu w sztuce użytkowej (ceramice, torbie). Na warsztatach zaprezentowano, jak w niestandardowy sposób pracować z dziećmi, aby zainteresowały się i rozumiały sztukę aktualną. Zastosowano nowatorskie metody pracy, tak aby wzbudzić zainteresowanie i reakcję młodego widza na bodźce wizualne, jak również pobudzić wyobraźnię dziecka i jego autokreację.

 Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!” – 2021