Wycieczka do Spały i wspaniała przygoda kl. Vb połączona z poznaniem wielu ciekawych miejsc województwa łódzkiego. Program pełen atrakcji edukacyjnych i wizualnych w tym zwiedzanie Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Spacer po Rezerwacie Przyrody Rzeki Pilicy - Niebieskie Źródła, Tama na Pilicy w Smardzewicach, zwiedzanie Grot Nagórzyckich koło Tomaszowa Mazowieckiego z przewodnikiem. Tego samego dnia wieczorem spacer po Spale: pomnik żubra, kościółek, wieża ciśnień, zajęcia integracyjne na rynku w Spale i w ośrodku "Zacisze". Na drugi dzień zwiedzanie Kościółka św. Idziego w Inowłodzu – romański kościół z XI wieku i ruin zamku Kazimierzowskiego wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, przejazd do „Bunkra w Konewce” historia bunkrów z czasów II Wojny Światowej z przewodnikiem panem Szczepanem, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Czas pełen wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.