Pomysł na miasto w wykonaniu klasy VI b

Wspaniałe Muzeum, wspaniali edukatorzy i inspirujące do autokreacji warsztaty związane z architekturą i nowoczesną urbanistyką zgodnie z 5 zasadami mistrza modernizmu Le Corbusier w, których klasa VI b miała przyjemność uczestniczyć. Gościnne progi Muzeum Miasta Łodzi Pałacu Izraela Poznańskiego, zwanego "łódzkim Luwrem", zostaną w naszej pamięci na długo. Dziękujemy p.Cezaremu Pawlakowi i p.Michalinie Życzyńskiej za przekazaną wiedzę i niezwykle ciekawe zajęcia warsztatowe. Jesteśmy pod wrażeniem wystroju, przestrzeni obiektu, wystaw i cudownych ludzi, którzy tworzą klimat tego miejsca.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z makietą dawnej Łodzi mają okazję puścić wodze fantazji i zaprojektować własne budynki, z których tworzą miasto idealne. Podczas procesu twórczego dzieci muszą wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, uwarunkowania naturalne, a także sąsiedztwo, w jakim dany budynek będzie się znajdował. Podsumowaniem zajęć jest zabawa w urbanistów i wspólne zbudowanie miasta poprzez zestawienie wykonanych indywidualnie pojedynczych prac.

Opiekunowie wycieczki muzealnej edukacyjnej p.Jolanta Pawlak i p.Wiesława Przybyło-Cieślik.