...bohaterów walk niepodległościowych...

 

„Łódzkie Oblicza Niepodległej” to program realizowany przez Muzeum Miasta Łodzi w 2018 roku nawiązujący do obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 29.09.2018 r. , w ramach projektu, uczniowie z klasy 3 d wzięli udział w grze edukacyjnej odbywającej się w Muzeum Miasta Łodzi i na terenie Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej.

Celem gry było poznanie postaci bohaterów walk niepodległościowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli czwarte miejsce w rywalizacji , ale należy zaznaczyć że konkurowali z grupami już doświadczonymi w grze edukacyjnej na Starym Cmentarzu i byli jedną z najmłodszych grup. Także ogromne gratulacje dla 3D, którą reprezentowali: Ola Patora, Asia Patora, Bartek Figlewicz i Gosia Wielgus, Adrian Jatczak i Wiktor Szwagrzak. Opiekunami grupy były: Jolanta Pawlak, Anna Adszyńska.

Dziękujemy szczególnie panu Cezaremu Pawlakowi, prezesowi Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem za wsparcie i żywą lekcję historii, która pomogła naszym uczniom w zajęciu wysokiego miejsca.