...przekazanie zasad prawidłowego i smacznego odżywiania...

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych nasza Szkoła  przystąpiła do projektu organizowanego przez Centrum Pomocy Rodzinie w Konstantynowie Łódzkim pod nazwą "XVII Przegląd Przedstawień Profilaktycznych". W ramach tego projektu uczniowie klas V A oraz V B przygotowali przedstawienie  „Żyj zdrowo” . Po wspaniałym występie na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury przyszedł czas na zaprezentowanie spektaklu uczniom naszej szkoły.

Młodzi „aktorzy” przygotowali inscenizację, której celem było przekazanie zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, ukazanie walorów zdrowotnych warzyw i owoców, zachęcenie do ich spożywania. Kolejnym celem przedstawienia było nakłonienie koleżanek i kolegów do aktywności fizycznej oraz unikania używek.  Uczniowie zaprezentowali niewłaściwe nawyki żywieniowe swoich rówieśników, przedstawili wiele zasad zdrowego komponowania posiłków, omówili rolę wybranych witamin oraz konsekwencje sięgania po alkohol, papierosy, które cały czas stanowią zagrożenie dla młodych ludzi. Niszczą zdrowie, relacje rodzinne i koleżeńskie oraz wiążą się z poważnymi kłopotami.

 Efektownym akcentem przedstawienia była muzyka oraz pokazy taneczne. Występ przyniósł ogromną radość i satysfakcję młodym aktorom…