W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i upowszechnianie czytelnictwa. Hasło tegorocznych obchodów to: „Baśnie i legendy z całego świata”. Z tego powodu odwiedziły naszą bibliotekę uczniowie klasy I b i c. Zapoznali się z księgozbiorem szczególnie z książeczkami dostosowanymi do ich wieku, nauczyli się jak korzystać i zachowywać w wypożyczalni i czytelni. Na koniec wysłuchali Legendy o Lechu, Czechu i Rusie.

Biblioteka to nie wszystko!!! Mamy jeszcze "Czytelnię" cudownie odświeżoną, pomalowaną i z nowymi mebelkami oraz książkami. Wisi na ścianach też parę ciekawych prac fotograficznych, którymi zachwycaliśmy się w tamtym roku "Niepodległa w oczach dzieci i młodzieży". Wystawa cieszy oczy, bo na nich jesteście Wy kochani nasi uczniowie! Przed nami Dzień Flagi i rocznica Konstytucji 3 Maja w związku z tym, jak najbardziej taki właśnie temat zarówno ekspozycji, jak i dekoracji szkolnych. Tęsknimy  za Wami! Trzymajcie się! Biblioteka czeka na Was i Czytelnia żyjąc wspomnieniami. Głowa do góry! Jesteśmy dla Was i z Wami Kochani!

Zapraszam!!!

Zapraszamy do udziału w konkursie ogólnopolskim literacko - plastycznym ,,Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Konstytucją 3 Maja”.

Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-VIII oraz przyszkolnych oddziałów przedszkolnych (oddziały zerowe). Konkurs ma na celu przybliżenie uczniom informacji o znaczeniu i okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz roli bibliotek w życiu młodego człowieka. W konkursie biorą udział wyłącznie prace wykonane indywidualnie, nigdzie dotąd  niepublikowane,  prace  nie  zawierające  wyłącznie  streszczenia  utworu literackiego. Prace zgłaszane są za pośrednictwem szkół lub przedszkoli ("zerówki"), z jednej placówki można zgłosić maksymalnie 2 prace  literackie i 2 plastyczne  (w każdej kategorii wiekowej).

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach:

kategoria literacka – adresowana do uczniów szkół podstawowych (klasy III-VIII)
kategoria  plastyczna –uczniowie  szkół  podstawowych  (0-VIII) oraz  oddziałów zerowych przedszkoli.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o kontakt indywidualny. Linki do konkursu można znaleźć na stronie internetowej organizatorów i portalu "Konkursy i festiwale dla dzieci".

Koordynatorzy konkursu na terenie szkoły: bibliotekarze - p.Jolanta Pawlak, p. Mariola Staniek i plastyka p. Wiesława Przybyło-Cieślik.