Królowa wraz z dworem...

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów phocagallery/2017-2018/dzienpatrona oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

23 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona - królowej Jadwigi. Z tej okazji zaplanowaliśmy szereg wydarzeń i atrakcji dla naszych uczniów, by zapoznać ich z życiem i osiągnięciami królowej i przybliżyć czasy w jakich władała naszym krajem. Na 3 i 4 lekcji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści mogli zobaczyć apel poświęcony naszej patronce. Chcieliśmy w nim pokazać wartości, które propagowała królowa, szczególnie dobroczynność. Przedstawienie zobaczyli także zaproszeni goście z Towarzystwa Polsko-Węgierskiego od lat współpracującego z SP1. Na korytarzach i w holu młodzież i dzieci mogli obejrzeć wystawę prac: portretów i plakatów poświęconych Jadwidze. Natomiast na lekcji 5 i 6 królowa wraz z dworem i wolontariuszami odwiedziła wszystkie klasy w budynku przy Łódzkiej 5/7, by podziękować uczniom i poczęstować ich słodkościami przygotowanymi specjalnie na tę uroczystość. Jednocześnie zachęcała do ofiarności i pamięci o potrzebujących. Dzięki temu wolontariusze zabrali ponad 60 złotych na rzecz dzieci z Syrii. Jeszcze w wielkim tygodniu będziemy pamiętać o patronce dzięki prezentacji multimedialnej wykonanej przez gimnazjalistów i zaprezentowanej w wybranych klasach.  

W imieniu dyrekcji szkoły i nas, organizatorek pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych uroczystości: sponsorom, uczniom klasy IIC i IIE, a szczególnie panu dyrektorowi MOK-u - Andrzejowi Cieślikowi, dzięki któremu apel zyskał wyjątkową oprawę.

Joanna Szczesio-Gawrońska i Wiesława Przybyło-Cieślik

 {gallery}/phocagallery/2017-2018/dzienpatrona{/gallery}