Zapraszamy do obejrzenia specjalnie przygotowanych warsztatów artystycznych we współpracy naszej szkoły i Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim z okazji światowego Dnia Ziemi, który przypadł na dzień 22.04.2021 r. Zadaniem uczestników było pokazanie aspektów łączących człowieka z Naturą i wydobyć piękno, które nas otacza w pracy plastycznej, stosując różnorodne techniki mieszane min. kolaż. Dzieci były zachwycone, młodzież również, a za nami doświadczenie twórcze i kontakt z naturalną energią drzew.

Stanisław Wyspiański ( Młoda Polska) i jego kwiaty inspiracją do tworzenia prac projektowych i malarskich przez klasy IV, V, VI, VII. Prowadzony przez tego wszechstronnego artystę "Zielnik" stał się dla uczniów motywem do stworzenia wielobarwnych kompozycji przepełnionych miłością do natury. Najciekawsze prace naszych utalentowanych uczniów możecie obejrzeć w galerii poniżej i zobaczyć, jak w secesyjnej formie wici roślinnych esowatych utrwalać rzeczywistość. Brawo kochani!

15 kwietnia przypada Światowy Dzień Sztuki. Święto zostało ustanowione w 2011 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych, a na datę obchodów wyznaczono dzień urodzin Leonarda da Vinci.

Warsztaty artystyczne z "kropkowania" dla praktycznie wszystkich miłośników sztuki innowacyjnej i ze spojrzeniem o energetycznych walorach. Tak Kochani to "Energetyczne malarstwo" sprawiające wrażenie ruchu, w zależności od wielkości kropek i ich kolorystyki. Zapraszam bardzo serdecznie do malowania tak, jak to robili impresjoniści "pointylizmu" w innym nowoczesnym wydaniu. Prezentacja dzięki współpracy i uprzejmości dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim. Wystarczy trochę energii i odpowiednie narzędzia w postaci farb oraz patyczków o zróżnicowanej średnicy, a efekt będzie piorunujący! Zapraszamy!

Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, kurczakami. Ten okres zbliża się wielkimi krokami, dlatego też w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy przygotowania do świąt. Podczas zajęć na świetlicy uczniowie mieli okazję rozwijać swoje zdolności plastyczne, manualne  i kreatywność,  wykonując różnego rodzaju ozdoby wielkanocne. Powstały przepiękne kurczaki, króliki, kartki świąteczne, kolorowe jajka i koszyczki oraz wiosenne kwiaty. Cała ta radosna twórczość została wykonana różnymi technikami i zainstalowana na oknach na głównym korytarzu szkoły. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mogą podziwiać piękne prace dzieci. W naszej szkole powoli czuć powiew Wielkanocy.

Na świetlicy szkolnej z okazji Dnia Niespodziewanego Całusa został zorganizowany happening artystyczny pt. "Kwiaty z naszej wyobraźni". Zadaniem uczniów było opowiedzieć o kwiatach, jakie znają i widziały oraz je namalować transponując we własnej wyobraźni. Zabawa była fantastyczna, energii tyle się wyzwoliło, że powstały piękne barwne prace, które stały się dokumentem wizualnym  zaangażowania twórczego dzieci. Aranżacja przestrzeni imitująca płynącą wodę i trawę stała się inspiracją do wykonania kompozycji z gotowych elementów -  barwnych kwiatów. Czekamy teraz tylko na Wiosnę, która już blisko i ją czujemy! W ciepłym powiewie wiatru, słońcu na lazurowym niebie i widzimy w uśmiechach dzieci na twarzy. Brawo Świetlica!!!