W dobie elektroniki i wszechobecnych smatrfonów warto nie tylko narzekać, ale zachęcać do czytania i zaszczepiać tę pasję w dzieciach i młodzieży. Z tego powodu w naszej szkole poloniści opracowali i stosują w pracy projekt edukacyjny "Nienudna lektura". Jego celem jest w ciekawy i niestandardowy sposób pracować nad lekturami. W kończącym się wrześniu klasa VI b omawiała słynną powieść Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole". W ramach zajęć projektowych uczniowie pisali listy do rodziców z własnymi opiniami na temat domów i rodzin z poznańskich Jeżyc oraz podziękowaniami za własne małe domowe ojczyzny. Przygotowywali też mapy mentalne na temat relacji między młodzieżowymi bohaterami powieści. W formie kolorowych wykresów, symboli i znaków opowiedzieli o przyjaźni, miłości i zauroczeniu. Na koniec dzięki wspaniałym rodzicom Ali, Zosi i Wiktora mogliśmy zasiąść do wspólnego stołu na podwieczorek z bohaterami "Opium w rosole"przy Roosvelta. Był kompot u państwa Lewandowskich i domowe ciasto pani Borejkowej oraz jabłka i racuszki od Kreski i jej dziadka prof. Dmuchawca. Spotkanie przy stole było okazją do rozmowy, podsumowania lektury i wspólnie spędzonych chwil, których tak brakuje w zabieganym świecie.

Gratulacje dla dzielnych badaczy literatury z klasy VIb i wielkie podziękowania dla pani Ewy, pana Marcina, pani Ali i Anny.