- Szczegóły
- Andrzej Różycki
- Odsłony: 696
Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Corocznie nasza szkoła dołącza do miliona organizatorów i uczestników którzy inspirują rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.
W tym roku projekt UE jest realizowany w terminie 9-24 października 2021 roku. W naszej szkole proponujemy na zajęciach dydaktycznych szeroki wachlarz tematów dla programistów. W klasie IV - mBot na drodze publicznej, w klasie V - koncert muzyczny z mBotem, w klasie VI - mBot w zastosowaniach praktycznych (fotokomórka, telebim), w klasie VIII - Moje hobby (witryna www z CSS) i w klasie VIII - Algebra z Python'em.
Więcej szczegółów w witrynie projektu!
- Szczegóły
- Katarzyna Bąkała-Maszarek
- Odsłony: 1007
Pomimo pandemii i nauki zdalnej uczniowie klas IV-VII również celebrowali Dzień Świętego Patryka. Tak jak ich młodsi koledzy w tygodniu poprzedzającym dzisiejszy dzień uczniowie zdobyli wiedzę na temat tego święta poprzez samodzielne przygotowanie licznych prezentacji i filmików o obchodach tego święta. A dzisiaj uczniowie klas VI-VII mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie online dotyczącym genezy, symboli, zwyczajów i legend związanych z obchodami Dnia Świętego Patryka. A. Wrońska i K.B.Maszarek
- Szczegóły
- Wiesława Przybyło-Cieślik
- Odsłony: 1968
Prace plastyczne klas VII a i VII b to efekt wykorzystania różnorodnych materiałów oraz przeniesienie nas widzów w świat indywidualnych przeżyć, pasji oraz zainteresowań uczniów naszej szkoły. Wyobraźnia jest ważnym elementem w procesie twórczym. Jest podstawą autokreacji i można ją wypracować nie tylko rysując, ale również malując. Nasi wspaniali uczniowie pokonali obawy, pokonali nieśmiałość i stworzyli wizje malarskie swojego świata wewnętrznego.
Brawa im za to! Tym razem na zdjęciu do wykorzystania zabawy manualne dla dzieci w domu i dwa niedźwiadki również z pozdrowieniami udanych prac domowych
- Szczegóły
- Wiesława Przybyło-Cieślik
- Odsłony: 2563
Zwierzęta bez nich świat byłby ubogi. Ubogi o takie wartości, jak: czułość, przytulenie, przyjaźń, wierność. "Nasi milusińscy", jak to potocznie mówimy, umilają nam nasze codzienne życie. Psy, koty, króliki, żółwie, jeże to jednocześnie świat natury, który nas otacza i z którym żyjemy niejako w symbiozie. Mamy porę roku najweselszą - Wiosnę, gdzie wszystko budzi się do życia, rozkwita kolorami i kształtami. Uczniowie klas VI przenieśli nas w swoich pracach w obszary bardzo indywidualnych odniesień, nawiązując w formie artystycznej do postaci ukochanych zwierząt. Obejrzyjcie każdy szczegół, jakaż precyzja i ile wyrazu. Aż, cieszy oko!
- Szczegóły
- Wiesława Przybyło-Cieślik
- Odsłony: 2023
Witamy w naszej Szkolnej Wirtualnej Galerii. Dzisiaj zamieszczamy pierwsze prace naszych uczniów związane z Dniem Mamy, osoby dla każdego z nas szczególnej. Są to prace, które dotarły do nas, jako praca domowa z klas IV i V. cieszymy się, że tak doskonale sobie radzicie zarówno w rysowaniu i malowaniu, jak również w obsłudze komputera.
Brawo! Kolejna część najciekawszych kompozycji przed nami.
- Szczegóły
- Aneta Wrońska
- Odsłony: 1780
Cele konkursu:
- motywowanie uczniów klas 4-8 do nauki języków obcych
- rozwijanie zainteresowań językiem obcym
- rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów
Wymagania konkursowe:
- Zadaniem uczniów jest przygotowanie flagi jednego z krajów pośród wskazanych: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Rosja lub Niemcy.
- Technika i forma pracy jest dowolna – liczy się kreatywność i pomysłowość
- Uczestnicy wykonują pracę indywidualnie
- Prace muszę być opisane tj. imię i nazwisko, klasa, szkoła i zawierać zgodę na publikację
- Prace należy dostarczyć do nauczycieli języków obcych do 02.03.2020 r