Młodzież uczy się cyfrowych technologii...

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów phocagallery/2017-2018/transpoz oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Młodzież z klas II (oddziały gimnazjalne) na lekcji zajęć artystycznych z fotografii "bawi się" obrazem. Swoje pomysły na transformację kadru, realizuje w technice cyfrowej z wykorzystaniem edytorów - pisak i paleta barw.

Efekty ich pracy można obejrzeć w galerii obrazu i porównać z wcześniej powstałymi zdjęciami, gdzie inspiracją w procesie tworzenia jest natura oraz kwitnące w maju owocowe drzewa. Również klasy III ( oddziały gimnazjalne) dokonują transpozycji na lekcji zaj. artystycznych - architektura, tyle, że inspiracją dla nich jest budynek szkoły i jego skomplikowana forma. Uczniowie malują całą powierzchnię ścian i obramowania okien oraz wykonują w formie cyfrowej projekt barwny elewacji szkoły. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie i efekt wizualny prowokujący do kreatywnego myślenia.

Młodzież uczy się wykorzystywania nowych cyfrowych technologii w pracy twórczej, a jednocześnie kształci umiejętność precyzyjnego rysowania.

  {gallery}/phocagallery/2017-2018/transpoz{/gallery}