Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkie klasy do interpretacji indywidualnej, bądź grupowej prac plastycznych nawiązujących do Dnia Bezpiecznego Internetu 2023, który przypada w tym roku 7 lutego (wtorek). Pokażemy Wasze prace i wyeksponujemy na szkolnych tablicach wystawienniczych. Na uczestników czekają dyplomy i nagrody! Zgłoszenia przyjmujemy jutro w sali plastycznej (23) i bibliotece szkolnej, liczymy na fantastyczne pomysły i zaangażowanie. Materiały poglądowe do realizacji tematycznych godzin wychowawczych znajdziecie na stronach internetowych pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 i Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Podsumowanie konkursu pod koniec lutego 2023.

Dzień Bezpiecznego Internetu - święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego począwszy od 2004 r. z‍ inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i‍ propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i‍ nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i‍ wychowawców z‍ problematyką bezpieczeństwa online, a‍ także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w‍ ponad 150 państwach. W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.