Delikatność i subtelność, ...

W szkolnym konkursie plastycznym oceniono 21 prac grupowych i 4 indywidualne. Komisja była pod wrażeniem pomysłowości i wykorzystania środków wyrazu takich, jak farby, ekoliny, pastele suche i tłuste  oraz tkaniny do stworzenia jedynych w swoim rodzaju portretów prawdziwie "królewskich". Zachwyciły naiwne w swej formie prace najmłodszych uczestników , które  w sposób urzekający  oddały charakter i urodę  naszej patronki. Zaskoczył swą konsekwencją w zastosowaniu odpowiedniego waloru i techniki chirascuro,  obraz wykonany przez klasę 6 a. Delikatność i subtelność, idąca w parze z dojrzałością,   powagą i dostojeństwem. Tak można by było w największym skrócie opisać portret nagrodzony GRAND PRIX. Nominacja dla portretu kl. III e gimnazjum za nowatorskie, psychologiczne podejście do wizerunku postaci.

NAGRODY: GRAND PRIX KL. 6 a, 1 miejsce kat. Klasy "0" otrzymuje kl. "0 a" , 1 miejsce kat. Klasy 1- 3 otrzymuje 1c, 2 a, 2c,   1 miejsce kat klasy 4- 8 otrzymuje 4a.  W kategorii klasy 3 Gimnazjum nagrody nie przyznano., a nominację otrzymała  klasa 3e.

GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom. Dziękujemy zwłaszcza klasom młodszych za wysoki poziom  oraz widoczne zaangażowanie twórcze. Dzięki Wam DZIEŃ  PATRONA SZKOŁY Królowej Jadwigi był taki kolorowy.