Matematyka to nie tylko liczenie...

Okres przedświąteczny był dobrym czasem na rozwiązywanie mikołajkowych zadań ukrytych w Adwentowym Kalendarzu. Idea kalendarza to systematyczne rozwiązywanie łatwego zadania, kojarzącego się ze Świętami Bożego Narodzenia. Codziennie od pierwszego do 24 grudnia 2019 r. ukazywały się kolejne zadania, ćwiczenia i filmy. Kalendarz Adwentowy został stworzony w aplikacji genial.ly dla uczniów klasy 5b, ale zadania rozwiązywali również uczniowie, którzy biorą udział w matematycznym kole on-line. Cieszy, liczny udział uczniów w tym projekcie. Tak utrwalana wiedza to dobry sposób na zaciekawienie matematyką. Dla tych, którzy chcieliby obejrzeć  Kalendarz Adwentowy tutaj znajduje się link do niego.

Matematyka to nie tylko liczenie. Uczniowie klasy 5 b na lekcjach przed świętami wykonywali ozdoby choinkowe. Nauczyli się robić kwiatowe bombki z papieru – kusudamy. Każda bombka wykonana była z 60 kolorowych części. W czasie lekcji klasa 5b poznała także tajniki haftu matematycznego i tą techniką zostały wykonane choinki, bombki i gwiazdki. Prace można podziwiać na wystawie zorganizowanej na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Łódzkiej 5/7.