W Stacji Dialog na Dworcu Głównym PKP Wrocław można oglądać prace tegorocznych laureatów regionalnego - ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. "Jan Paweł II w oczach dziecka", dzieci z przedszkoli, szkół, a także podopieczni Domów Pomocy Społecznej i domów kultury. W gronie laureatów znaleźli się też nasi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim Aleksandra Gabrysiak VII bNikodem Gmiński VIII b, których malarskie i rysunkowe kompozycje nawiązywały do postaci Karola Wojtyły w interesującej artystycznej odsłonie. W konkursie wzięło udział około 200 uczestników między innymi z Legnicy, Legnickiego Pola, Wrocławia, Bolesławca, Konstantynowa Łódzkiego i  z miejscowości Harbutowice w Małopolsce. Dziękujemy organizatorowi konkursu plastycznego Stowarzyszeniu od serca "Faustynka" z Legnicy i pani Monice Skrobiewskiej kuratorowi konkursu, za propagowanie wartości kulturowych oraz wspieranie młodych talentów. Gratulujemy jeszcze raz Oli i Nikodemowi. Brawo kochani !

Zapraszam!

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów konkursu plastyczno-cyfrowego „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” mamy przyjemność zaprosić Państwa drużynę oraz uczniów i nauczycieli Państwa szkoły do uczestniczenia online w gali na zakończenie konkursu.

Gala odbędzie się 17 września 2021 r. o godzinie 12:00. Transmisja z EC1 Łódź, będzie prowadzona na stronie www.otymsiewie.pl oraz na profilu NASK na Facebooku.

Podczas gali przewidziane są wystąpienia przedstawicieli NASK i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Kapituły konkursowej. Będzie też wykład Kamila Śliwowskiego „Kompetencje czy zawody. Czego będziemy uczyć się w przyszłości?”.

Organizatorzy Konkursu: NASK, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Pragnę przypomnieć, że nasz zespół o nazwie "2+2", reprezentujący naszą szkołę w składzie: Klaudia Łukaszewska, Alicja Rumowicz, Wiktor Walczak i Jan Kozłowski (obecnie wszyscy z klasy VII bj) został jednym z laureatów konkursu (film można zobaczyć tutaj).

Nagroda w postaci pracowni mobilnej składającej się z 16 laptopów służy już naszym uczniom w budynku przy ulicy Łódzka 117.

Szanowni Państwo informujemy, iż nasza szkoła pobiła rekord!!

W roku szkolnym 2020/21 nasze Zdolne Uczennice i Uczniowie zdobyli ponad 30 nagród, w tym jedną główną w konkursie Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie (konkurs plastyczno-literacki) organizowanym w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Szkoła Podstawowa nr 1 jest jedyną wyróżnioną szkołą w Konstantynowie Łódzkim. Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Poniżej umieszczamy link do listy laureatów: https://trzezwyumysl.pl/wp-content/uploads/2021/09/ZTU_laureaci_2021_3.09.21.pdf

Jednocześnie informujemy, iż kontynuujemy działania profilaktyczne Zachowaj Trzeźwy Umysł biorąc udział w ogólnopolskim badaniu ankietowym "Ogólnopolska diagnoza społeczna uczniów 2020". Wnioski z badania posłużą opracowaniu planów rozwoju oraz programów profilaktycznych na kolejne lata.

Z  przyjemnością informuję, że decyzją Kapituły Konkursowej  praca plastyczno - cyfrowa naszych uczniów została nagrodzona w konkursie „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” organizowanym przez Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy nask.pl przy współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Funduszu Iceland Liechtenstein Norway grants i Ambasady Norwegii w Polsce. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy wśród uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – na temat Funduszy Norweskich i EOG, ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, państw-darczyńców tych Funduszy.

To kolejny nasz sukces. W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła została laureatem konkursu "OSEwyzwanie" w którym wygraliśmy mobilną pracownie komputerową.

Zespół o nazwie "2+2", reprezentujący naszą szkołę w składzie: Klaudia Łukaszewska, Alicja Rumowicz, Wiktor Walczak i Jan Kozłowski (wszyscy z klasy VI b) przygotował film w formacie mp4, który można zobaczyć poniżej.Co wyróżnia ten film? Niezwykłe plany filmowe,inspirujący scenariusz, zaawansowana technika montażu, twórczy podkład muzyczny i te dialogi: "I znalazłam...", "Na dzisiejszej lekcji...". Nie zapominam o wszystkich tych, którzy wsparli organizacje i produkcje klipu (rodzicach!).

Nagroda główna w postaci szesnastu laptopów i szafy do ich przechowywania jest wielce oczekiwanym elementem procesu kształcenia. Tak potrzebnym w naszej placówce mieszczącej się w dwóch budynkach. Nagrody dodatkowe otrzymają oczywiście również członkowie drużyny.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Wspomnianym uczniom za twórczą realizacje projektu. Rodzicom za inspiracje i wsparcie.  Nasze działania pokazują wzorową współpracę szkolnego środowiska; uczniów, rodziców i nauczycieli. Zapraszam do kolejnych tego typu działań - nie tylko cyfrowych.