Z  przyjemnością informuję, że decyzją Kapituły Konkursowej  praca plastyczno - cyfrowa naszych uczniów została nagrodzona w konkursie „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” organizowanym przez Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy nask.pl przy współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Funduszu Iceland Liechtenstein Norway grants i Ambasady Norwegii w Polsce. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy wśród uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – na temat Funduszy Norweskich i EOG, ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, państw-darczyńców tych Funduszy.

To kolejny nasz sukces. W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła została laureatem konkursu "OSEwyzwanie" w którym wygraliśmy mobilną pracownie komputerową.

Zespół o nazwie "2+2", reprezentujący naszą szkołę w składzie: Klaudia Łukaszewska, Alicja Rumowicz, Wiktor Walczak i Jan Kozłowski (wszyscy z klasy VI b) przygotował film w formacie mp4, który można zobaczyć poniżej.Co wyróżnia ten film? Niezwykłe plany filmowe,inspirujący scenariusz, zaawansowana technika montażu, twórczy podkład muzyczny i te dialogi: "I znalazłam...", "Na dzisiejszej lekcji...". Nie zapominam o wszystkich tych, którzy wsparli organizacje i produkcje klipu (rodzicach!).

Nagroda główna w postaci szesnastu laptopów i szafy do ich przechowywania jest wielce oczekiwanym elementem procesu kształcenia. Tak potrzebnym w naszej placówce mieszczącej się w dwóch budynkach. Nagrody dodatkowe otrzymają oczywiście również członkowie drużyny.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Wspomnianym uczniom za twórczą realizacje projektu. Rodzicom za inspiracje i wsparcie.  Nasze działania pokazują wzorową współpracę szkolnego środowiska; uczniów, rodziców i nauczycieli. Zapraszam do kolejnych tego typu działań - nie tylko cyfrowych.