Miło nam poinformować, że praca Amelii Osieckiej z kl. IIIc została Wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem "Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом” zorganizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie. W imieniu organizatora serdecznie Gratulujemy Amelii wspaniałej nagrody i dziękujemy wszystkim nauczycielom biorącym udział w akcji szkolnej "Pomalujmy razem świat...". Dzięki Waszemu zaangażowaniu, przedsięwzięcie w formie realizacji prac plastycznych, wystawie i happeningu, nabrało swoistego artystycznego wymiaru. Opieka merytoryczna etapu szkolnego i przygotowanie prac do konkursu p. Agnieszka Bogusz, opieka artystyczna p. Wiesława Przybyło-Cieślik.

(Słowo od Rzecznika Praw Dziecka)

Pokój, przyjaźń, miłość, rodzina – to wartości, które są szczególnie ważne dla autorów prac plastycznych nadesłanych na konkurs ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Dziecka 2022. Jury wybrało z tysięcy prac kilkadziesiąt najwspanialszych, a ich twórcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

W tym roku Dzień Dziecka był wyjątkowy. Razem z polskimi dziećmi obchodziły go w naszym kraju setki tysięcy dzieci, które uciekły przed wojną z Ukrainy. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka postanowił ogłosić konkurs plastyczny dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem „Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом”. Prace – wykonane dowolną techniką plastyczną (bez użycia programów komputerowych) – można było nadsyłać do 1 czerwca włącznie. Miały one pokazywać przyjaźń, wspólną zabawę, rodzinę, miłość, także tę do ojczyzny.

Jury po raz kolejny miało bardzo trudne zadanie. Nadeszły tysiące prac z setek szkół z całej Polski, wiele bardzo wyjątkowych, estetycznych i wręcz profesjonalnie wykonanych. Ale jurorzy i tak musieli podjąć odpowiednie decyzje. Z każdej z czterech kategorii – klasy 0-IV, V-VIII, szkoły ponadpodstawowe oraz szkoły specjalne (dzieci z Ukrainy uczęszczające do nowopowstających klas przygotowawczych były klasyfikowane według wieku) – jury wybrało jednego zwycięzcę, dwóch laureatów i kilkoro wyróżnionych.

Gratulujemy jeszcze raz sukcesu utalentowanej Amelce, życząc kolejnych wspaniałych osiągnięć!