W tym roku Dzień Dziecka był wyjątkowy. Razem z polskimi dziećmi mogły go w naszym kraju obchodzić setki tysięcy dzieci, które uciekły przed wojną z Ukrainy. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka postanowił ogłosić konkurs plastyczny dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem „Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом”. Taki temat majowych działań podjęliśmy w ramach akcji ogólnopolskiej, gdzie tematem przewodnim stała się przyjaźń, wspólna zabawa, rodzina, miłość, także ta do ojczyzny, którą można było wykonać dowolną techniką plastyczną (rysunki, obrazy malowane farbami, instalacje przestrzenne, itp). Uczniowie klas "O" i I - III wraz z kolegami z Ukrainy tworzyli barwne kompozycje w różnych technikach. Dzieci ze świetlicy wzięły udział w happeningu art. na placu zabaw, a klasa V b malowała na papierach i ścianach korytarza dolnego szkoły postaci z bajek. Tym tygodniowym wydarzeniem szkolnym, mogliśmy wpisać się w przedsięwzięcie jedyne w swoim wymiarze integrującym wszystkie dzieci zarówno polskie, jak i ukraińskie.

Cieszymy się bardzo, że Rzecznik Praw Dziecka postanowił Wyróżnić i nagrodzić pracę Amelii Osieckiej kl. III c (obecnie IV c), która zilustrowała w swojej pracy plastycznej wizję wspólnej pracy twórczej tzn. Muralu. Kompozycja barwna powstała pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Bogusz. Dziękujemy!

Jeszcze raz w imieniu Rzecznika Praw Dziecka Gratulujemy Amelii tego zacnego Wyróżnienia, życząc kolejnych sukcesów.