Gratulujemy!

Rozstrzygnięcie VII Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego poświęconego Bibliotekom Szkolnym pt.,,Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Konstytucją 3 Maja.”

25 maja 2021 roku nastąpiło rozstrzygnięcie VII Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym ,,Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Konstytucją 3 Maja.” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Na Konkurs wpłynęło 88 prac plastycznych oraz 79 literackich z następujących województw: lubelskie, świętokrzyskie, śląskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, zachodniopomorskie i łódzkie. W kategorii plastycznej nagrodzono:

Zofia Litwin- klasa I

Szkoła Podstawowa w Ujsołach, woj. śląskie

Maksym Wojciechowski – klasa II

Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie, woj. lubelskie

Aleksandra Michalczyk – klasa IV

Szkoła Podstawowa w Rykach, woj. lubelskie

Nikola Ciapka – klasa VI

Szkoła Podstawowa w Ujsołach, woj. śląskie

Wiktoria Kuźnia - klasa VI

Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich, woj. świętokrzyskie

Antonina Grek – klasa VII

Szkoła Podstawowa w Konstantynowie Łódzkim, woj. łódzkie

Blanka Wojciechowska – klasa VIII

Szkoła Podstawowa w Tucholi, woj. kujawsko- pomorskie.

Gratulujemy Antosi sukcesu w ogólnopolskim konkursie kategoria plastyczna, cieszymy się bardzo i życzymy kolejnych wspaniałych barwnych kompozycji!!!

Gratulacje, Gratulacje nasza Zuzia Wojtas z kl. VIII b ta od "Murali artystycznych" w naszej szkole, autorka kopii obrazu "Dziewczyna z perłą" Jana Vermeera przeszła pomyślnie egzaminy wstępne do wymarzonego "Plastyka" i jest już uczennicą  Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi. Egzaminy były trudne i polegały na wykonaniu rysunku, kompozycji malarskiej  i pracy tematycznej z wyobraźni - wszystko jednego dnia, ale nasza Zuzia dała rady !!! Brawo jednak Sztuką można się "zarazić". Dzięki udziale naszej młodzieży w projekcie "Konstantynów dla Niepodległej # wiktoria 1920", uprzejmości p. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, p. dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz p. dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1  w Konstantynowie Łódzkim, mogliśmy w sposób komplementarny i nowoczesny działać twórczo w obszarze "street art". Te doświadczenia są ważne i zapadają w pamięci, mogą także stać się inspiracją do wyboru własnej drogi zawodowej. Jeszcze raz Brawa Zuziu!

Gratulacje dla naszych uczennic za wspaniałe kreacje i zdobycie nagród w konkursie powiatowym fotograficznym zorganizowanym przez MOK w Pabianicach. Dzięki p. dyrektor Marii Wrzos Meus nasi uczniowie mogli uczestniczyć w jedynym swoim rodzaju przedsięwzięciu -  konkursie, gdzie inspiracją były autorskie stylizacje i osoba podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej. Ta niezwykła osoba dokonała jednocześnie wyboru najlepszych prac fotograficznych, a wśród laureatów nasi kochani zdolni fotografowie i modelki. Brawo jesteśmy z Was dumni !!!
Tekst za MOK Pabianice
W dniu 10 czerwca 2021 r. Jury w składzie:
Elżbieta Dzikowska - podróżniczka
Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek,
Maria Wrzos Meus,
po wnikliwym zapoznaniu się ze zgłoszonymi pracami do konkursu „Najbardziej inspirująca stylizacja mieszkanek miasta Pabianice i powiatu pabianickiego”, postanowiło nie przyznawać miejsc w konkursie, ze względu na szerokie spectrum nadesłanych prac i dużą rozpiętość wiekową uczestników konkursu.
Wszystkie nadesłane prace zostały bardzo wysoko ocenione za pomysłowość i kreatywność.
Książkami Romana Warszewskiego „Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki” z autografem pani Elżbiety Dzikowskiej, uhonorowano następujące osoby:

Klaudia Łukaszewska (Konstantynów Łódzki)
Lena Mazur (Konstantynów Łódzki)
Wiktoria Bandkowska (Konstantynów Łódzki)
Klaudia Bujnowicz (Konstantynów Łódzki)
Natasza Stańczak (Konstantynów Łódzki)
Antonina Grek (Konstantynów Łódzki)
Poza konkursem wyróżniono zestawem książek wyjątkowe prace Alicji Rumowicz z Łodzi.

Organizator konkursu – Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratuluje autorom nagrodzonych prac.

Gratulujemy!
➡ Nadszedł czas abyśmy poznali zwycięzców w miejskim konkursie plastycznym pt. ,,Na straganie'' 🥰
➡ Spośród 12 prac, które napłynęły do Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim wyłoniono 2 nagrody główne z następujących kategorii wiekowych :

❤️Kat. II 8-10 lat - Wiktoria Bankowska
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie ! 🥰
Wszystkie prace były naprawdę bardzo wyjątkowe i wykonane z niesamowita precyzją.
O miejscu i terminie wręczenia nagród poinformujemy telefonicznie.
Brawo kochani!